• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Textul nu se incadreaza (Descrierea temei de discuție)
Textul nu se incadreaza
Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 1 | 7:13 PM
Dupa cum ati avzut unii aseara am intrebat daca pot modifica o tema standard de la ucoz.Dupa ce m-am lamirit m-am pus pe treaba si m-am apucat sa descarc tema in pc iar dupa sa caut erori vizuale.Iar in modulul catalog de fisiere(probabil si in altele) am descaperit un mic dar foarte enervant bug.Se pare ca atunci cand adaug o descriere aceasta nu se duce in jos la completarea randului ci continua pe acelasi rand tragand dupa ea si title-ul.Am incercat eu sa o rezolv dar nu da nici un rezultat...Am reusit sa fixez title-ul din css cu weight si height (marcat cu albastru in exemplu), dar pentru descriere(MESSAGE) nu functioneaza.Am incercat si text-align: justify dar degaba.Din cate am vazut in aspect este specificat class="eBlock" iar in css nu exista asa ceva...oare aceasta sa fie problema?
Uitati css-ul si aspectul intrarii din catalogul de fisiere.

CSS:
Cod
.eTitle {
   font: 13px/32px 'Tahoma';
   color: #8b6438;
   border: 1px solid #debc72;
   background: url(/.s/t/798/26.png) repeat-y top right;
   padding: 0px 50px 0px 10px !important;
   text-transform: uppercase;
   border-radius: 5px;
   -moz-border-radius: 5px;
   width: 650px;
   height: 32;
}

.eTitle a {
   font: 13px/32px 'Tahoma';
   color: #8b6438;
}

.eTitle a:hover {}

.eMessage, .eText, .eAnswer {
   font: 11px/15px 'Tahoma';
   color: #6b6b6b;
   text-align: justify !important;
   padding: 5px 10px !important;
   width: 650px;
}

.cMessage {
   font: 11px 'Tahoma';
   text-align: justify !important;
}

.eDetails, .eDetails1, .eDetails2 {
   background: #e1e1e1;
   border-radius: 5px;
   -moz-border-radius: 5px;
   color: #848484;
   text-transform: uppercase;
   padding: 6px 10px;
}


Aspect intrare:
Cod
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%" class="eBlock"><tr><td style="padding:3px;">
<?if($MODER_PANEL$)?><div style="float:right">$MODER_PANEL$</div><?endif?>
<div class="eTitle" style="text-align:left;"><a href="$ENTRY_URL$">$TITLE$</a></div>
<?if($MESSAGE$)?><div class="eMessage" style="text-align:left;clear:both;padding-top:2px;padding-bottom:2px;">$MESSAGE$</div><?endif?><div class="eDetails" style="clear:both;">
<?if($RATING$)?><div style="float:right"><?$RSTARS$('12','/.s/img/stars/3/12.png','0','float')?></div><?endif?>
<?if($CATEGORY_NAME$)?><a href="$CATEGORY_URL$">$CATEGORY_NAME$</a> |<?endif?>
Vizualizări: $READS$ |
Descărcări: $LOADS$ |
<?if($USERNAME$)?>Adăugat de: <a href="$PROFILE_URL$">$USERNAME$</a> |<?endif?>
Data: <span title="$TIME$">$DATE$</span>
<?if($COMMENTS_URL$)?>| <a href="$COMMENTS_URL$">Comentarii ($COMMENTS_NUM$)</a><?endif?>
</div></td></tr></table>





Site-ul AICI!
Atașamente: 5091168.png (234.8 Kb)

Material modificat de Gravedigger - Luni, 21/01/2013, 7:18 PM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 3:44 PM
Gravedigger, urmatoru stil care sa-l modifici e eMessage. Insa trebuie sa pui spatiile la text si o sa arate bine.
Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 3 | 10:25 PM
Muşatinu, pai problema este ca nu stiu cum sa fac asta sad am incercat mai multe metode dar degeaba.Ce ar trebui sa adaug in css ca acel text sa se incadreze?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 11:25 PM
Gravedigger, foloseste in text spatiile si rand nou, si o sa fie bine. http://ro.maxrom.net/ acelasi template.
Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 5 | 9:24 PM
Muşatinu, ai dreptate.eu cand am scris aia am dat ctrl+v si cred ca daia nu se incadra.Multumesc pentru timpul acordat happy
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Textul nu se incadreaza (Descrierea temei de discuție)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: