• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Continuous Redirect Loop (cauza Continuous Redirect Loop)
Continuous Redirect Loop
dandani
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 10:33 PM
salutare!
se pare ca siteul meu are un "Continuous Redirect Loop" si nu stiu daca am gresit cu ceva daca este de la mine pentru ca am pus linkurile de la un afiliat sau daca este de la sitemul ucoz cu bannerele acelea
multumesc

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 2 | 8:42 PM
dandani, site-ul tău fiind ...... ?
Good things come to those who wait!
dandani
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 9:38 PM
banivirtuali.ucoz.ro cel din bannerul galben din semnatura
multumesc

Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 0:31 AM
dandani, incearca sa elimini link-urile de la afiliate, temporar, pentru a vedea daca ele sunt cauza situatiei semnalate. Noi nu putem confirma problema. Daca situatia persista si dupa eliminarea link-urilor, revino cu un mesaj.
dandani
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 4:31 PM
Citat bigblog ()
Daca situatia persista si dupa eliminarea link-urilor, revino cu un mesaj


am eliminat dupa o pagina pe care am incercat si acelasi rezultat, am un cod de la profitshare pe sablonul paginii si cateva scripturi de reclame de la ei bagate prin rotator nu cred ca acolo e problema;
am cautat pe net informatii despre continuous redirect loop; tot ce am gasit era ca toti cei ce au situri prin wordpress au problema asta, cred ca am vazut la un moment dat si pe cineva care propunea o solutie in cazul respectiv;
nu stiu exact ce inseamna continuous redirect loop, ma gandesc ca ar putea fi de la mine daca pun linkuri pe o pagina care directioneaza la o pagina care are un link care ma aduce inapoi la pagina de la care am plecat, sau care deschide alta pagina in alt tabel, sau popup-uri; sau un script care actioneaza inainte sa se incarce pagina, nu stiu;
pe mine nu ma incurca cu nimic nu stiam ca am asa ceva, am vrut sa bag pe un site de trafic excange si acolo imi spune ca am problema asta, am incercat si pe altul si acelasi lucru mi-a zis, in rest nu am simptome pe care sa le recunosc sau sa ma deranjeze

Adăugat (14/11/2015, 3:31 PM)
---------------------------------------------
am intrat de pe tel pe site si imi parea un popup care imi zicea ca am castigat nu stiu ce ca sunt al 10000 lea vizitator, nu era de la mine cred ca este reclama ucoz pe android.

mai am un site tot pe ucoz, si la el imi zice ca am continuous redirect loop dar si acolo am codul profitshare, mai ma interesez daca gasesc ceva informatii sau modificari revin cu info


Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 6 | 10:48 PM
dandani, poti sa ne spui unde exact ai facut verificarea prin care ai aflat ca site-ul tau are un continuous redirect loop?
dandani
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 7:25 PM
Citat bigblog ()
poti sa ne spui unde exact ai facut verificarea prin care ai aflat ca site-ul tau are un continuous redirect loop?

sotuktraffic.com
squirlytraffic.com
antsurf.com
coffeeshoptraffic.com

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 8 | 11:52 PM
dandani, te-aș invita să consulți Termenii de Utilizare uCoz, prezenți aici. Serviciile de tipul celor specificate de tine nu sunt permise în cadrul sistemului nostru - creșterea traficului în mod artificial este o încălcare directă a Termenilor și duce la blocarea website-ului.
Good things come to those who wait!
dandani
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 12:30 PM
Citat Felicia ()
te-aș invita să consulți Termenii de Utilizare uCoz, prezenți aici. Serviciile de tipul celor specificate de tine nu sunt permise în cadrul sistemului nostru - creșterea traficului în mod artificial este o încălcare directă a Termenilor și duce la blocarea website-ului.


recunosc ca nu am stiut, am consultat acum tos-ul am gasit asta:

artificially increase traffic for their websites, imitate hits by visitors, particularly by loading pages of the User’s or someone else’s website in iframes, participating in traffic exchange networks (autosurfing). Such actions are considered as infliction of direct harm on uCoz;
siteurile pe care le-am enumerat nu sunt in categoria autosurfing si oricum nu imi primeste adresa paginii pentru exchange datorita redirect loop, dar cu ocazia asta am inteles ca siteurile cu schimb pe autosurfing nu sunt permise ceea ce recunosc ca nu am stiut
multumesc de info

Adăugat (03/12/2015, 11:30 AM)
---------------------------------------------
am incercat pe unul din siteurile enumerate anterior sa bag o adresa de pagina de la mine de pe site si nu mi-a mai zis ca am problema de care povesteam, deci teoretic acum e ok, problema este ca nu pot pune acolo pe motiv de TOS smile
deci acum pare ca nu mai acea problema, nu stiu de unde a fost, am mai corectat prin pagini prin scripturile html pentru ca am inceput sa bunghesc cate ceva, nu stiu de unde a fost si ce a fost, dar am zis ca revin cu informatii;
singura informatie cu care pot veni este ca problema nu mai apare pe un site pe care am incercat, pe celelalte nu am mai incercat.


Material modificat de dandani - Joi, 19/11/2015, 5:36 PM
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Continuous Redirect Loop (cauza Continuous Redirect Loop)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: