• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Like button
Like button
styiks
Postări: 28
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 6:35 PM
Am o problema cu butonul de like de la facebok dry
am pus iframul generat de facebok pe sait mai exact in appearence of entries la file catalog
Code
<iframe src="http://www.facebook.com/plugins/like.php?app_id=119587638141083&href=$ENTRY_URL$&send=false&layout=button_count&width=100&show_faces=false&action=like&colorscheme=light&font&height=21" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:100px; height:21px;" allowTransparency="true"></iframe>

dupa care am pus si meta tags tot acolo
Code
<meta property="og:title" content="$TITLE$" />
<?if($URI_ID$='ldCat2')?><meta property="og:type" content="video.movie.film" /><?endif?>
<?if($URI_ID$='ldCat1')?><meta property="og:type" content="song.mp3.muzica" /><?endif?>
<?if($URI_ID$='ldCat4')?><meta property="og:type" content="games.jocuri" /><?endif?>
<?if($URI_ID$='ldCat3')?><meta property="og:type" content="programs.aplications" /><?endif?>
<meta property="og:url" content="$ENTRY_URL$" />
<meta property="og:image" content="$SCREEN_URL$" />
<meta property="og:description" content="$MESSAGE$"/>
<meta property="og:site_name" content="All-Stars.ro" />
   <meta name="Description" content="$MESSAGE$">

Problema e urmatoarea cand dau Like si intru pe profilul meu de facebook apare cam asa

Daca e sa ma uit la sursa pagini "CTRL + U" totul arata bine la adresa pozei descriere titlu etc.

Am creat si un global block cu meta tags .. cand pun urmatorul meta tag in acel global block imi apare descrierea saitului pe facebok in loc de descrierea fisierului din file catalog
<meta name="Description" content="All Stars, este prima comunitate de Counter-Strike: Source din Rm. Valcea">

Acest site nu suporta browserul Internet Explorer
Caut uploaderi
Join me All-Stars.ro
With uCoz since 2009
Material modificat de styiks - Marţi, 29/11/2011, 6:37 PM
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 2 | 5:43 PM
styiks, nu poti , doar la materialul respectiv la care ai dat like o sa iti apara pe facebook
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 3 | 6:49 PM
styiks, din pacate am si eu probleme cu like sad nu-mi iesa cum trebuie sad
styiks
Postări: 28
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 9:47 PM
deci am pus butonul cu like si pe prima pagina nu doar in file catalog si imi apare aceasi poza cu numere dry
si teoretic daca apesi CTRL+U si la fiecare fisier apare numele sau si tot de trebuie trebuai sa fie si pe facebok

Acest site nu suporta browserul Internet Explorer
Caut uploaderi
Join me All-Stars.ro
With uCoz since 2009
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Like button
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: