• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Propuneri privind modalităţi de îmbunătăţire ale platformei » Plata servicii premium
Plata servicii premium
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 1 | 5:09 AM
De foarte mult timp am vrut sa intreb asta dar totusi nu am facut-o...

Daca eu vreau spre exemplu sa achizitionez doar optiunea care anuleaza reclamele de la ucoz, asa cum am facut cu domeniul, de ce nu pot cumpara doar pachetul asta fara domeniu, + spatiu de gazduire si alte multe chestii care nu-mi trebuiesc?? wacko

Adăugat (25/04/2015, 5:09 AM)
---------------------------------------------
Nu are nimeni un raspuns?


Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 9:53 AM
CreareWebsite, au fost operate o serie de modificări la sfârșitul anului trecut în componența pachetelor plătite, încurajând utilizatorii la achiziționarea unor pachete pe termen lung (începând cu 6 luni), prin adăugarea de opțiuni suplimentare, pentru a simplifica modalitate de cumpărare dar și pentru a se ajusta nivelul tarifelor în funcție de anumite componente de ordin economic (inflație, creșterea costului general al vieții, apropierea de nivelul mediu al pieței, etc). Să nu uităm că tarifele plătite nu au fost modificate din 2005, de când a fost lansată platforma.
Cea mai bună variantă este pachetul "Bază" de 5.99$ pe 6 sau 12 luni, așa cum am explicat și aici. Dacă mai ai nevoie de alte informații, răspundem cu mare drag! Mulțumesc

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 3 | 10:54 AM
Raver, totusi....asta e si ideea, eu daca vreau sa cumpar un pachet o sa-l cumpar pe perioada lunga dar doar ceva anume as vrea, nu si alte 457890 de lucruri pe langa ce-mi doresc! Se poate face asta cumva?
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 4 | 6:53 PM
CreareWebsite, momentan, varianta prezentată anterior reprezintă cea mai bună soluție. Pe viitor, este posibil să fie organizată o campanie promoțională care presupune distribuirea de cupoane la preț redus (care pot fi utilizate pentru încărcarea conturilor website-urilor și achiziționarea ulterioară de servicii plătite), dar nu putem să oferim momentan informații exacte despre aceasta acum. Mulțumesc pentru înțelegere!
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 5 | 7:11 PM
Raver, chiar as dori un singur lucru...nu domenii cadou, sabloane etc.,....am domeniu, sablon am....imi mai trebuie ceva, doar acel ceva il vreau, nu toate cele din pachetul respectiv.
Ar trebui sa se poata cumpara si in acest fel, astfel o sa aveti mult mai multe vanzari, nu ca acum cu toate ca oferta e rentabila, evident dar costul de peste 50 de dolari....nu oricine e dispus sa dea banii astia totusi smile

cipriiulian98
Postări: 21
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 7:58 PM
Daca exista posibilitatea de a cumpara pachete personalizate,uCoz avea mai multe castiguri!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 7 | 7:44 PM
Citat cipriiulian98 ()
Daca exista posibilitatea de a cumpara pachete personalizate,uCoz avea mai multe castiguri!


Asta sigur, as fi cumparat mult mai multe de la ei (domeniul deja il am de la ei) daca se putea cumpara si separat!

Adăugat (27/04/2015, 4:22 PM)
---------------------------------------------
Raver, foarte multi sunt de acord sa plateasca pentru a nu mai avea reclame pe site un pret de circa 2 euro pe luna , vezi http://forum.ucoz.ro/forum/2-916-12#24224 de ce sa platim pentru pachete care nu ne intereseaza cand putem cumpara fix ceea ce ne intereseaza??

Pe bune acum, cand mergeti voi la piata si vreti "cartofi", vanzatorul va obliga sa luati si ceapa, castraveti, rosii si plasa de la el pentru a lua cartofii? E penibil!

Cand am cumparat domeniu de la ucoz nu am fost obligat sa cumpar alte 45789 de domenii pentru domeniu deinteres.org !

Adăugat (28/04/2015, 7:44 PM)
---------------------------------------------
Sa inteleg ca nu vreti bani .... am inteles smile


Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 8 | 4:37 PM
CreareWebsite, propunerea ta a fost transmisă. Dacă va fi pusă sau nu în practică asta nu putem ști, cel puțin pentru moment. Trebuie să ținem cont totuși că serviciile separate, chiar și eliminarea bannerului publicitar, au existat până în luna noiembrie a anului trecut când au fost lansate noile pachete. Iar variantele actuale au fost create tocmai în funcție de preferințele și interesele pe care le-au manifestat utilizatorii.
Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 9 | 5:39 PM
Citat Felicia ()
CreareWebsite, propunerea ta a fost transmisă. Dacă va fi pusă sau nu în practică asta nu putem ști, cel puțin pentru moment. Trebuie să ținem cont totuși că serviciile separate, chiar și eliminarea bannerului publicitar, au existat până în luna noiembrie a anului trecut când au fost lansate noile pachete


Mda, pe asta nu o stiam...ca daca stiam imi cumparam si eu ce-mi trebuie!

Adăugat (29/04/2015, 5:39 PM)
---------------------------------------------
Felicia, multumesc pentru raspuns!


Andrw
Postări: 70
Reputație: 2
Mesaj # 10 | 7:45 PM
CreareWebsite, sunt de acord cu tine, nici eu nu vad rostul acestor pachete....de ce sa platesc si alte servicii pe care nu le doresc.
Felicia, am si eu o propunere si as fi bucuros daca s-ar implementa ...si anume plata prin PaySafeCard (este una dintre cele mai folosite platforme de plati online), si mult mai flexibila decat platforma rusilor "WebMoney". Astept un raspuns, mersi! biggrin

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 11 | 5:00 PM
Andrw, mulțumim pentru sugestie. Într-adevăr, PaySafeCard se află deja pe lista de propuneri, în ceea ce privește metodele de plată.
Good things come to those who wait!
Andrw
Postări: 70
Reputație: 2
Mesaj # 12 | 5:38 PM
Felicia, multumesc pentru raspuns. Sa speram ca se va aproba..
Comunitatea uCoz » Altele » Propuneri privind modalităţi de îmbunătăţire ale platformei » Plata servicii premium
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: