• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Propuneri privind modalităţi de îmbunătăţire ale platformei » Formularul de adaugare video
Formularul de adaugare video
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 1 | 8:04 PM
Propun o noua schimbare in modulul video (foarte banala) ,care ar fi de foarte mare ajutor :

As vrea sa fie inlocuit campul Adaugati cod (codul pentru inserare video) .Adica in loc sa citeasca numai coduri embed (si nici alea toate ) sa citeasca HTML pur.De ex: in loc sa pui numai codul embed de la un video de pe VK/ youtube/ etc. sa poti pune codul html a mai multor videoclip-uri. Sau dupa cele 3 tab-uri ( Link, cod embed ,incarcare fisier) sa mai fie adaugat un tab.

Sper sa ma sustineti !


Material modificat de Crazyness - Miercuri, 09/07/2014, 8:05 PM
nykus0r
Postări: 19
Reputație: -1
Mesaj # 2 | 12:10 PM
"Adauga Link" sa ramana asa.
Dar la "Adaugati Cod" ar trebui HTML. O sa fie toata lumea multumita daca puneti sa citeasca HTML .
Material modificat de nykus0r - Duminică, 24/08/2014, 12:11 PM
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 3 | 12:24 PM
Inca ceva care ma nemultumeste la acest modul este:
1. Nu poti sa alegi data intrari unui material, la fel ca si la celalalte module.
2. Nu poti sa alegi utilizatorul care a adaugat un anumit material, la fel ca si la celalalte module.
3. Nu poti sa alegi canalul la care sa fie adaugat un video decat din panoul de control, dupa ce ai adaugat materialul.

De ce am nevoie de toate astea?
1. Am un site de muzica si adaug si melodii mai vechi, e nasol cand se amesteca melodiile noi cu melodiile vechi, as vrea ca cele vechi sa le adug cu alta data, si sa apara undeva mai in spate, pentru ca asa nu mai stie lumea ce e nou si ce nu, lumea intra sa vada ce e nou dar uneori si ce e vechi, as prefera ca cele vechi sa apara mai in spate.
2. De ce am nevoie de asta? sincer nu prea am nevoie, dar m-am gadit sa fac o pagina fiecarui artist si de exemplu daca o melodie este cantata de CRBL sa o adaug cu numele lui, dar am gasit o alta metoda, am facut o pagina la fiecare pe modulul Director de articole.
3. M-am gandit sa fac un canal fiecarui artist mai important. De ce? pentru ca daca am un artist preferat, de exemplu Smiley, sa pot sa gasesc toate melodiile lui intr-un singur loc, pe un canal smile stiu ca se poate folosi functia Search, dar ar arata mai frumos intr-un canal.

Cu toate astea, cel mai imporant mi se pare punctul 1. Nu inteleg de ce nu au fost adaugate si aceste functii atata timp cat la celalalte module exista. La fel si 3, daca tot exista aceasta functie de ce nu e pusa si cand adaugi materialul.

Material modificat de Remus - Duminică, 24/08/2014, 12:31 PM
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 2:46 PM
'Mutat în Propuneri privind modalităţi de îmbunătăţire ale platformei.
Comunitatea uCoz » Altele » Propuneri privind modalităţi de îmbunătăţire ale platformei » Formularul de adaugare video
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: