• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Propuneri privind modalităţi de îmbunătăţire ale platformei » Seo Optimizare
Seo Optimizare
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 1 | 0:14 AM
Cand va exista in varianta Romana Seo Optimizare
http://forum.ucoz.ru/forum/41-42938-1

Am trecut panoul de control in rusa pentru a activa acest Seo , nu ca nu as cunoaste limba rusa dar eu vreu in limba romana ca deja sunt satul de rusi si de limba lor , vreu in limba noastra sa existe

Ms.

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 2:30 PM
Flavi, Flavi, nu putem să dau o dată exactă dar există planuri în acest sens. Cea mai mare parte a serviciilor promovate acolo sunt specifice mai mult pieței rusești - Yandex (Motor Căutare), Yandex Metrica (Google Analytics), etc.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 3 | 5:30 PM
Raver, orice metoda de indexare a siteul constituie un avantaj , nu importa ca e yandex , yahoo , ect e bine ca un site sa arate in motoarele de cautare bine indiferent de tara unde se solicita informatia . cateva vizite din f.rusa nu ar strica nimanui
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 5:42 PM
Flavi, conteaza
yandex indexseaza pentru rusia, no sa intre rusii pe site-ul tau in ROmana.
Pentru ROmania, conteaza doar google, google un motor international. fr big sau yahoo nu se stie mai nimic la noi, yandex si mai putin. de Baidu ai auzit?

Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 5 | 11:26 AM
Muşatinu,
Citat
de Baidu ai auzit?

Da , mai demult eram curios prin ce motor de cautare se folosec chinezi biggrin pentru a cauta informatia pe net si am gasit Baidu , dar defapt nu lam utilizat nici o data ...

ce priveste yandex , sunt foarte multe programe de pe torrent care au ca baza yandex la instalarea lor si inca ceva, exista cateva browsere cum este mozila firefox, opera atunci cand sunt instalate intrun PC , daca stii tu, ca majoritatea dintre utilizatori de calculatoare in R.Moldova au instalat windowsul in PC in limba rusa , cel putin eu cunosc foarte multi prieteni , rude , ect. si la instalarea acestor browsere in pc se instaleaza automat cu limba de interfata a pc , adica in rusa , si din acest motiv in mod automat ca pagina home in browser este yandex si multi utilizeaza yandex in firefox .

De aea nu trebuie de ignorat acest motor de cautare , pana ne vom debarasa de rusi este o cale lunga de facut
si ca sa te conving ca yandex nu este un motor de cautare de ignorat eata cum es situatia la mine din ultima vreme



source info: google analytics

Material modificat de Flavi - Marţi, 10/09/2013, 11:38 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 3:08 PM
Flavi, ucoz.ro e pentru vorbitorii e limba ROmana, acestia nu se folosesc de yandex nicidecum.
daca ai CP-ul in ROmana si oricum vrei sa indexezi site-ul pe yandex avand vizitatori care folosesc acest motor de cautare, o poti face i mod manual. sa stii ca nici rusii nu folosesc yandex mai mult de cat google.
Cel mai bine sa nu-ti bati capul de acest yandex si sa te axezi puternic pe batranul google. smile

Comunitatea uCoz » Altele » Propuneri privind modalităţi de îmbunătăţire ale platformei » Seo Optimizare
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: