Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Site-ul nu functioneaza
Site-ul nu functioneaza
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 1 | 12:07 PM
Informații despre funcționarea serverelor
Update:


Ultimele noutăți:

- Situații cunoscute
- Situații rezolvate

Informatiile actualizate despre starea serverelor sunt disponibile aici: https://forum.ucoz.com/forum/3-14706-1#85106 (forumul in limba engleza)




Istoricul modificărilor IP-ului serverelor



Pe 03 martie 2015, adresa IP a Serverului s101 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s101 este 213.174.157.150.

Pe 03 martie 2015, adresa IP a Serverului s105 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s105 este 213.174.157.151.

Pe 03 martie 2015, adresa IP a Serverului s107 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s107 este 213.174.157.152.

Pe 05 martie 2015, adresa IP a Serverului s59 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s59 este 193.109.247.11.

Pe 10 martie 2015, adresa IP a Serverului s6 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s6 este 193.109.246.6.

Pe 18 martie 2015, adresa IP a Serverului s19 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s19 este 195.216.243.99.


NB: Actualizările anterioare sunt deosebit de importante pentru website-urile care au domeniile proprii atașate utilizând Metoda 3. Acești utilizatori, ale căror website-uri sunt localizate pe oricare dintre serverele menționate anterior și ale căror domenii sunt atașate prin Metoda 3, ar trebui să-și modifice A-Record din Panoul de Control pentru numele domeniului. Website-ul va fi disponibil prin domeniul atașat odata ce datele acestui domeniu au fost actualizate cu succes..



Informații suplimentare...

  • Dacă website-ul se deschide cu un browser dar nu se deschide cu un altul, problema este la browser-ul respectiv sau din cauza faptului că sunteți în spatele unui firewall.
  • Dacă ceilalți pot vizita website-ul și dvs nu puteți, atunci problema cu care vă confruntați este cu Furnizorul de internet sau canalul de comunicații utilizat.
  • Înafara prietenilor care pot fi de ajutor, există programe specializate pentru acest lucru. De exemplu:

  • Dacă nu cunoașteți serverul care găzduiește site-ul dvs, pinguiți adresa acestuia

    Lista serverelor după IP

    Cum se face ping la site?





Dacă site-ul dumneavoastră a fost închis și sigur nu ați primit mail , atunci scrieți aici https://u.to/l8PkFA
Dacă aveți și alte site-uri, puteți trimite o cerere din CP-ul unuia din site-uri.




Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 451 | 2:25 PM
marindorel56, pe e-mail-ul aferent site-ului a fost trimis un mesaj prin care ți se cerea să confirmi adresa. Imediat ce o vei confirma, site-ul va fi din nou funcțional.
Good things come to those who wait!
marindorel56
Postări: 13
Reputație: 0
Mesaj # 452 | 2:34 PM
Am primit en e-mail de la dumneavoastra dar nu pot sa o comfirm site-ul www.artasicalatorii.com Nu inteleg de ce trebuie sa comfirm adresa site-ului . Va rog sa fiti mai explicita si sa-mi dati acceptul la acest site . Este site-ul meu pe care eu l-am cumparat si nu inteleg de ce nu merge Sper sa -mi dati acceptul cat mai repede .
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 453 | 2:35 PM
marindorel56, ce eroare apare la confirmare?
Good things come to those who wait!
marindorel56
Postări: 13
Reputație: 0
Mesaj # 454 | 3:32 PM
Adresa DNS pentru serverul www.artasicalatorii.com nu a putut fi găsită.
Caută artasicalatorii pe Google , asa i-mi arata si nu pot sa accesez . Ce este de facut ?

Adăugat (23/05/2016, 3:32 PM)
---------------------------------------------
Mai astept mult sa deblocati site-ul ca eu v-am platit bani si va rog sa -mi dati drumul cat mai repede .

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 455 | 3:50 PM
marindorel56, întrebarea se referea la ce eroare apare la confirmarea adresei, nu la accesarea site-ului.
Citat marindorel56 ()
Am primit en e-mail de la dumneavoastra dar nu pot sa o comfirm site-ul www.artasicalatorii.com

Așa cum am specificat anterior, imediat ce dai click pe link-ul de confirmare, site-ul va fi funcțional.

Good things come to those who wait!
marindorel56
Postări: 13
Reputație: 0
Mesaj # 456 | 4:19 PM
Doar o singură denumire a domeniului poate fi ataşată. Site-ul este, de asemenea, accesibil prin denumirea sa primară artasicalatorii.ucoz.ro.

Domeniul are un set incorect de servere DNS ns2.verification-hold.suspended-domain.com, ns1.verification-hold.suspended-domain.com

După ce aţi achiziţionat un domeniu sau aţi efectuat modificări la setările acestuia trebuie să asteptaţi 12 ore.

Următoarea listă cu servere DNS trebuie aplicată: ns1.ucoz.net, ns2.ucoz.net, ns3.ucoz.net
ASA APARE IN ADMIN , NU STIU CE SA MAI FAC

Adăugat (23/05/2016, 4:19 PM)
---------------------------------------------
Daca trebuie sa intru ca sa pun DNS-urile : ns1.ucoz.net, ns2.ucoz.net, ns3.ucoz.net ? care sunt pasii?

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 457 | 4:22 PM
marindorel56, în momentul în care ai înregistrat domeniul, ai primit un mail din partea registratorului pentru a confirma proprietatea asupra domeniului. Nici până în momentul de față nu ai dat click pe link-ul de confirmare și acesta este motivul pentru care actualmente site-ul nu mai poate fi accesat prin intermediul domeniului - practic este vorba de o măsură de siguranță. Imediat ce vei da click pe link-ul de confirmare primit pe e-mail, serverele DNS vor fi actualizate automat iar site-ul va putea fi din nou accesat prin intermediul domeniului.
Anterior ai spus că nu poți accesa link-ul de confirmare, dar tot nu ai specificat ce eroare îți apare în momentul în care dai click pe link-ul din mail.

Good things come to those who wait!
iukos
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 458 | 1:39 PM
" Din cauza inlocuirii hard disk-ului, site-urile gazduite de Serverul s104 pot avea un timp de incarcare crescut. [08/06]" Intrebarea mea este...cand revine la normal aceasta disfunctionalitate?
Intreb asta pentru ca este destul de deranjant pentru utilizatori sa astepte sa se incarce pagina.
Material modificat de iukos - Marţi, 14/06/2016, 1:41 PM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 459 | 10:36 AM
iukos, serverul este complet funcțional. Te rog să lași adresa website-ului la care faci referință pentru a verifica situația.
Good things come to those who wait!
iukos
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 460 | 3:34 PM
Sunt foarte sad . S104 in continuare face probleme. De cateva zile pagina se deschide cand vrea ea iar daca deschid un articol al site-ului la un moment dat afiseaza e500. Mentionez ca nu tot timpul, sunt perioade dar daca acea perioada este la o ora de sf. cand lumea incearca sa intre si nu poate...... De aici se trage si scaderea de trafic pe care o inregistrez de cand lucrati la inlocuirea hard disk-ului (aprox. 1 luna).
Material modificat de iukos - Marţi, 05/07/2016, 4:06 PM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 461 | 5:38 PM
iukos, specifică și link-ul site-ului, te rog.
Good things come to those who wait!
iukos
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 462 | 10:52 PM
sad am doua pe acest server sad
Material modificat de iukos - Joi, 07/07/2016, 9:27 PM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 463 | 11:00 AM
S-a inițiat din nou înlocuirea hard disk-ului pe server, ceea ce ar trebui să rezolve problemele de conectare. Dacă va apărea din nou eroarea 500, te rog să ne transmiți și un printscreen cu aceasta, în care să fie vizibilă ora și adresa site-ului.
Good things come to those who wait!
iukos
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 464 | 10:15 AM
De dimineata imi aparea e 500, ca dupa cateva ore sa constat ca primesc mesajul ''Unable to connect''.
Am trimis un pm (Felicia) cu video demonstrativ la cele spuse. Ms si sper sa se rezolve o data problemele legate de s104.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 465 | 4:35 PM
Nu pot intra pe site-ul http://cupeonline.deinteres.org/
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Site-ul nu functioneaza
Căutare: