• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Script numaratoare inversa
Script numaratoare inversa
districtgsm
Postări: 25
Reputație: 1
Mesaj # 1 | 1:25 PM
Buna ziua,
Ma poate ajuta cineva cu un script pentru o numaratoare inversa? Doresc sa introduc: zile, ore, minute, secunde ramase pana expira o promotie. Am gasit pe internet mai multe doar ca citesc ora dispozitivului (telefon, tableta, laptopul clientilor) si daca aceasta nu este corecta se afiseaza incorect. Eventual sa introduc eu cate ore doresc si sa scada treptat pana la 0.

Multumesc
andreikhf
Postări: 30
Reputație: 1
Mesaj # 2 | 8:11 PM
districtgsm, ce fel de promotie? pentru anumite produse? sau generala?
districtgsm
Postări: 25
Reputație: 1
Mesaj # 3 | 10:53 AM
Script cu numaratoare inversa pentru o promotie generala. (reducerile le activez manual)
Am instalat acest script dar problema este ca doresc sa ia data de pe server (altfel daca nu este setata data exacta in dispozitivul clientului (ex. Tableta, telefon, laptop sau ce are) nu se afiseaza corect numaratoare inversa.
<!-- Display the countdown timer in an element -->
<div align="center"><font color="#FAFBF4"><font size="2"><b><p id="demo"></p></b></font></font></div>
<script>
var countDownDate = new Date("Aug 02, 2018 00:00:00").getTime();
var x = setInterval(function() {
 var now = new Date().getTime();
var distance = countDownDate - now;

  var days = Math.floor(distance / (1000 * 60 * 60 * 24));
  var hours = Math.floor((distance % (1000 * 60 * 60 * 96)) / (1000 * 60 * 60));
  var minutes = Math.floor((distance % (1000 * 60 * 60)) / (1000 * 60));
  var seconds = Math.floor((distance % (1000 * 60)) / 1000);

  document.getElementById("demo").innerHTML = "REDUCERILE SE TERMINA IN: "+ hours + "<sub><small>H</small></sub> "
  + minutes + "<sub><small>M</small></sub> " + seconds + "<sub><small>S</small></sub> <sup>(2 Aug 2018)</sup>";

  if (distance < 0) {
    clearInterval(x);
    document.getElementById("demo").innerHTML = "";
  }
}, 1000);
</script>
andreikhf
Postări: 30
Reputație: 1
Mesaj # 4 | 11:07 AM
Poti incerca https://www.powr.io/ au un pachet gratuit exempu http://www.andtech.ucoz.net/index/test/0-11
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Script numaratoare inversa
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: