• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Functia "cautare" (... returneaza partial)
Functia "cautare"
Sab
Postări: 21
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 0:05 AM
Salutari,

Desi am site-ul functional de cateva luni (www.calitatenaturala.ro), la utilizarea cautarii in casuta de cautare sunt returnate doar rezultate partiale sau deloc, desi cuvantul cautat exista in mai multe locuri pe site.
Da exemplu, dau cautare dupa "carotenoid" si imi apare doar un rezultat din pagina "Marturii", desi exista si produsul Carotenoid in magazin.
Sau, dau cautare dupa "acidophilus" si nu este gasit nimic, desi produsul se afla in magazin.

Ce este de facut?

Multumesc anticipat.

Adăugat (30/11/2015, 11:05 PM)
---------------------------------------------
Alooo, dragilor, imi raspunde si mie cineva? Va rog!!!

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 2 | 11:31 PM
Sab, scuze pentru întârzierea răspunsului: în modulul Căutare, înlocuiește $SEARCH_FORM$ cu
Cod
<?if($MODULE_ID$=='shop')?>$MODULE_SEARCH_FORM$<?else?>$SEARCH_FORM$<?endif?>

Good things come to those who wait!
Sab
Postări: 21
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 10:06 PM
Citat Felicia ()
Sab, scuze pentru întârzierea răspunsului: în modulul Căutare, înlocuiește $SEARCH_FORM$ cu
<?if($MODULE_ID$=='shop')?>$MODULE_SEARCH_FORM$<?else?>$SEARCH_FORM$<?endif?>


Multumesc, Felicia, am facut inlocuirea. Acum insa, la cautare sunt intoarse doar rezultatele din modulul magazin online. Cum pot face sa fie intoarse si rezultatele din "Marturii" si "Cartea de oaspeti"?
Material modificat de Sab - Vineri, 04/12/2015, 10:20 PM
andtechsolution
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 9:49 PM
Buna seara, exista vreo varianta sa functioneze cautarea pe un site privat? Am un site care se poate accesa doar cu parola de cateva persoane. Ma intereseaza daca pot face functionala functia de cautare interna, fara ca articolele sa fie indexate in google
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Functia "cautare" (... returneaza partial)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: