• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » HELP -Plata utilizator in checkout
HELP -Plata utilizator in checkout
derek25
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 8:57 PM
Salut,

Am nevoie de un script " de exemplu <script type="text/javascript"> " (sau ori ce alt fel de cod care il pot integra) pe care sa il pot adauga in <header> in asa fel incat utilizatori sa nu mai poata accesa restul modalitatiilor de plata in afara de cea "
Your balance in the E-shop" , specific nu vreau sa dezactivez celelante metode de plata din /checkout gen Paypal, doar ca utilizatori sa nu le mai vada sau sa nu le poata bifa, inafara de "my balance"

Multumesc anticipat :)

PS: am nevoie urgent

Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 2 | 10:59 PM
derek25, poți elimina metodele de plată de care nu ai nevoie în Panoul de Control » Magazin online » Metode de plată, livrare, valute şi cursuri: http://take.ms/YJP1H
derek25
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 3:43 PM
pai asta e ca nu vreau sa le elimin, vreau ca ele sa fie folosite pentru incarcarea contului dar sa nu le poata folosi pentru a cumpara produsul
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 4 | 11:08 AM
derek25, îmi cer scuze pentru întârzierea răspunsului. Există posibilitatea de a ascunde anumite metode de plată din pagina /shop/checkout. În CP -> Personalizaţi design-ul -> Pagina fomularelor de servicii, după adaugă
Cod
<style>#payment-block-1 {display:none;}</style>

Atenție la ID-ul elementului (payment-block-1) - acesta va fi diferit în funcție de metoda pe care vrei să o ascunzi.

Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » HELP -Plata utilizator in checkout
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: