• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » se poate?
se poate?
aurelian0709
Postări: 15
Reputație: 1
Mesaj # 1 | 5:57 PM
buna ziua, se poate ca un utilizator care isi adauga un produs sa i-se scada automat din sold, sau soldul este numai pentru descarcarile din magazinul online?

Adăugat (23/09/2013, 4:57 PM)
---------------------------------------------
nu stie nimeni sa imi raspunda la aceasta intrebare?

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 6:36 PM
aurelian0709, detaliază te rugăm mai mult (cu lux de amănunte) ce ai nevoie pentru că nu am înțeles clar care e obiectivul acțiunii respective.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
aurelian0709
Postări: 15
Reputație: 1
Mesaj # 3 | 10:26 PM
am vazut ca in magazinul online avem posibilitatea de a adauga soldul utilizatorului.

Intrebarea mea era: Daca se poate face si alt ceva cu acel sold inafara de cumpararea produselor.

De exeplu: sa plateasca din acel sold cand adauga un produs. (asta daca ii dau privilegiile necesare)
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 4 | 2:03 PM
aurelian0709, dacă am înțeles noi bine, te interesează plata subagenților. Astfel, poți utiliza sub-agenții pentru magazinul online din Panoul de Control -> Utilizatori -> Grupul dorit -> Magazin online -> Aici trebuie să fie bifată fereastra "Adăugați și modificați elementele proprii".
Apoi, utilizatorii (sua orice alt grup inafară de Guests vor putea adăuga bunurile în Magazinul Online.

Practic, ar funcționa așa:

sub-agenții adaugă produse
produsele se vând;
sub-agentul obține un anumit % din prețul total al bunurilor vândute către contul bonus din magazinul online,
Administratorul site-ului (tu) efectuează în mod manual din Panoul de Control plăți în masă (odată pe lună sau ceva de genul)
Plățile în masă -> PayPal, Webmoney, etc

Sper că am oferit un răspuns la întrebare iar, dacă mai sunt și alte neclarități dă-ne te rugăm de știre!

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » se poate?
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: