• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Plati online pe site (Cum putem schimba sau introduce platile online pe site?)
Plati online pe site
NoobPower
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 3:55 PM
Site-ul in cauza este: [url=http://www.sorelle-design.ro/][/url] http://www.sorelle-design.ro/

Am si eu o mare rugaminte. Am vazut ca in modulul magazinului sunt introduse deja modalitati de plata dar care, in afara de cel cu Paypal, nu sunt functionale in Romania. Doresc sa introduc platile cu SMS si carduri de la MobilPay. Intrebarea este in ce sistem de scriere (format) pot introduce si in ce sectiune? Va multumesc anticipat, sper ca am fost destul de explicit.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 3:19 PM
NoobPower, momentan, plățile cu SMS prin MobilPay nu sunt suportate însă, dacă dorești să introduci plățile prin SMS, poți utiliza SMSCoin. Pentru a utiliza acest serviciu trebuie să fii un utilizator premium (să ai activat cel puțin pachetul Bază) iar, un tutorial cu privre la asta găsești aici, în limba engleză, iar aici unde poți să îl instalezi: http://screencast.com/t/Aj8ziBBxqPsV.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
NoobPower
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 11:54 PM
Am Premium platit. Din pacate conducerea firmei imi cere sa implementez MobilPay pe site. In acest caz va trebui sa schimb uCoz cu alt furnizor de proiect sau server?
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 4 | 12:56 PM
NoobPower, pentru a introduce MobilPay, da, trebuie schimbată platforma în totalitate..Dar, dacă reușești să îi convingi să utilizeze SMSCoin, aici sunt tarifele practicate pentru România.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
NoobPower
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 6:11 PM
Din cauza unor contracte de pachet all-inclusive al MobilPay-Fan Curier avantajoase nu se doreste schimbarea la alt operator. Ce platforma pot folosi in acest caz sau trebuie sa construiesc de la zero tot site-ul?
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 6 | 1:41 PM
NoobPower, probabil că pe viitor vom introduce opțiunile menționate de tine.. În cazul de mai sus, varianta e să folosești cumperi găzduire și să folosești o platformă gen Magento, mai ales ca FanCurier a făcut ușoară integrarea cu ei.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
NoobPower
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 11:24 PM
De un an astept sa se schimbe . Daca vroiam Magento, Zencart sau alte platforme, o faceam de la inceput. Am platit premium aici pentru ca din ceea ce citisem despre platformele uCoz erau perfecte. Nu vreau sa divaghez treaba si nici sa spun cat de dezamagit sunt in aceasta privinta, dar ati face bine sa aplicati cat se poate de repede platforme de plata romanesti, ca altfel, sincer, nu se poate creea un magazin online de incredere, mai ales pe piata romaneasca in care oricum neincrederea in asa ceva este mare.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 8 | 0:22 AM
NoobPower, gândește-te în felul următor. Cea mai populară variantă preferată de Cumpărătorii Online din România este Plata la Livrare pentru aproximativ 90% dintre aceștia, conform acestui infografic.



Pe lângă cele existente, punem la dispoziție plata prin Card Bancar datorita 2checkout și prin PayPal clienților noștri direcți, respectiv utilizatorilor platofrmei uCoz. Dacă lansezi un magazin online și vinzi produse fizice, marea majoritate a clienților vor prefera să achite la livrare. Contează și ce fel de magazin online vei avea însă, momentan, foarte puțini achită în realitate cu cardul.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Plati online pe site (Cum putem schimba sau introduce platile online pe site?)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: