• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Probleme magazin online (nu merge sa...)
Probleme magazin online
aurelian
Postări: 51
Reputație: 2
Mesaj # 1 | 3:02 PM
Buna ziua.
Pana acum nu am mai folosit magazinul online, si am 2 probleme care nu le pot rezolva.

1. Numai 2 produse imi apar pe site, cu toate ca am optat toate varianele posibile din CP.
[img][/img]

CP.


Problema nr2
la pagina Comanda mea la campurile Nr de telefon si adresa cateodata imi scrie in rusa si alta data in romana (se poate rezolva cumva aceasta problema? sau sa pot perosnaliza aceste texte?)

In romana


In rusa
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 5:17 PM
aurelian, Imagini inexistente, folositi acest host de imagini http://imgur.com
Problema cu rusa e transmisa la suportul tehnic.

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 3 | 6:40 PM
aurelian, se văd 4 produse active pe website-ul tău. Acolo cred că situația a fost rezolvată.

Legat de situația nr.2, s-a rezolvat și aceasta, verifică te rog din nou pagina Comanda mea și confirmă!

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Admiston
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 11:53 AM
Buna dimineața, Sunt nou in materie de siteuri si întîmpin cîteva dificultăți.Cum activez modulul magazin online? la început am avut tot felul de secțiuni in meniu precum calendar, cos de cumpărături etc. Le-am șters pt ca atunci le-am considerat inutile.Acum vreau sa reactivez din nou.. Si chiar dacă am plătit abonamentul cu 5.49 dolari nu am scapăt de fișierul robot.txt.Cînd scriu adresa siteului in google îmi apare:"Lipsa unei descrieri privind acest rezultat este cauzată de fişierul robots.txt al acestui site. Aflaţi mai multe." de unde schimb descrierea?

Daca e prea complicat de explicat cred ca pot sa dau grad de admin si intrînd în c-panel sa vedeți despre ce e vorba.
Sper ca m-am făcut înțeles. O zi buna !
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 5 | 7:25 PM
DjX
Postări: 9
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 6:32 PM
Raver,
Si mie imi apare la pagina Comanda mea la campurile Nr de telefon si adresa cateodata imi scrie in rusa si alta data in engleza dar eu vreau sa imi apara in italiana, si avizul ca nu am cumparat de limita necesara sau ca am depasit cantitatea sa imi apara tot in italiana. Pot face acest lucru eu?
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 7 | 8:57 PM
DjX, se rezolvă pentru că developerii ucoz investighează situația la începutul săptămânii viitoare. Astfel vei avea câmpurile respective afișate doar în Engleză. Momentan, limba italiană nu este activă deoarece nu există o localizare corespondentă acesteia.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
DjX
Postări: 9
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 12:26 PM
Raver, Inca ceva, daca eu cumpar de la voi 1 an imi dati u domeniu .com cadou dupa ce transfer site-ul de acum pe cel .com o sa imi apara aceleasi probleme, adica sa scrie in engleza si rusa sau atunci pot schimba eu?
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 9 | 1:43 PM
DjX, cred că situația a fost rezolvată deja însă, atașarea unui domeniu propriu la website nu are efect asupra eventualelor incompatibilități lingvistice apărute. Chiar te rog să verifici acum și să-mi spui care e status-ul. Merci!
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Probleme magazin online (nu merge sa...)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: