• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Mini-chat » Intrebare despre chat (Cum imi pu c hat pe site)
Intrebare despre chat
gogu
Postări: 10
Reputație: -8
Mesaj # 1 | 3:28 PM
As vrea sa imi pun si eu pe pagina principala a site-ului meu un chat ca aici: My WebPage
Cum pot face asta? Va rog sa imi explicati cat puteti de bine ca eu sunt incepator, este primul meu site si habar nu am cum sa fac.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 3:52 PM
gogu
Postări: 10
Reputație: -8
Mesaj # 3 | 4:48 PM
Pai nu pot vedea codul ala de acolo ca zice ca trebuie sa fiu logat. Daca ai putea sa imi lasi aici ceea ce trebuie sa scriu si unde trebuie sa scriu as fi recunoscator.
Material modificat de gogu - Duminică, 01/07/2012, 4:49 PM
Stapanul
Postări: 53
Reputație: 2
Mesaj # 4 | 5:24 PM
Tu ai trebui să fii deja recunoscător că şefu' a căutat pe saitul lui acea adresa şi a postat-o aici. Chiar nu poţi şi tu să procedezi la fel, găsind 2 minute pentru a te înregistra?
Pomul se cunoaşte după roade, omul după fapte.
Şabloane şi scripturi traduse în Ro
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 5 | 9:19 PM
gogu:

În pagină nouă adăugăm codul:
Code
<table style="border: 1px solid rgb(255, 132, 0);" 0="" width="570" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" height="41"><tbody><tr><td style="background: rgb(31, 31, 82) url(http://maxrom.ucoz.com/.s/t/491/11.gif) repeat scroll 0% 0%; -moz-background-clip: -moz-initial; -moz-background-origin: -moz-initial; -moz-background-inline-policy: -moz-initial;" align="center"><font color="#ffa500">Online Chat</font></td></tr></tbody></table>
   
  <table style="border: 1px solid rgb(255, 132, 0);" 0="" width="570" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" height="236">
   
  <tbody><tr><td class="boxContent">
  $CHAT_BOX$
  <table width="100" align="left" height="100"></table>
   
  </td><td class="column" valign="top">
   
  <table style="border: 1px solid rgb(255, 132, 0);" 0="" width="100%" align="right" cellpadding="0" cellspacing="0" height="65"><tbody><tr><td style="background: rgb(31, 31, 82) url(http://maxrom.ucoz.com/.s/t/491/11.gif) repeat scroll 0% 0%; -moz-background-clip: -moz-initial; -moz-background-origin: -moz-initial; -moz-background-inline-policy: -moz-initial;" align="center"><b>Online</b></td></tr> <tr><td align="center"><span style="font-size: 10pt; color: rgb(255, 165, 0); font-family: Verdana;">$ONLINE_USERS_LIST$</span></td></tr></tbody></table>
   
  <style type="text/css">
  *html .boxContent {padding:10px;background:#272727;opacity:.50;filter: alpha(opacity=50); -moz-opacity: 0.5;}
  *html .boxContent div.boxText {position:relative;opacity:1.0;filter: alpha(opacity=100); -moz-opacity: 1.0;}
  .boxContent {padding:10px;background:url('http://src.ucoz.ru/t/878/6.png');}
  .boxTable {width:230px;margin-bottom:5px;}
  </style>
   
  </td></tr> </tbody></table>


Atenţie!!!
1) Chat-ul dat e modificat pentru design cu 3 celule ca la mine, pentru a modifaca pentru design cu 2 celule, căutăm width="570" şi-l schimbăm cu marimea necesară.
2)Chat-ul nu va funcţiona dacă pe pagina va fi şi MiniChat-ul în una din celulele laterale....

Sursa MaxRom
gogu
Postări: 10
Reputație: -8
Mesaj # 6 | 1:21 AM
@Stapanule ce iti mai place post hountul.

@Cosmin am scris ceea ce mi-ai dat tu dar nu imi apare niciun chat, imi apare doar ceea ce am scris. Mini chat nu cred ca am si chestia aia cu celulele n-am inteles-o/
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 7 | 10:16 AM
gogu, inainte de a isera orice cod dat in acest topic ai activat modulul Ad Board?
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 8 | 12:51 PM
gogu atunci instaleaza chat-ul de la uCoz.
gogu
Postări: 10
Reputație: -8
Mesaj # 9 | 3:39 PM
Danny, nu am activat niciun modul ad board ca eu sunt incepator si nu stiu ce e ala. Daca mi-ai putea spune cum sa il activez..
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 10 | 6:25 PM
gogu atunci instaleaza chat-ul de la uCoz.Cu ala te descurci mult mai usor
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 11 | 7:00 PM
CosminSpaceMusic,
Quote (CosminSpaceMusic)
gogu atunci instaleaza chat-ul de la uCoz.

si
Quote (CosminSpaceMusic)
gogu atunci instaleaza chat-ul de la uCoz.Cu ala te descurci mult mai usor

incearca sa eviti sa mai faci posturi de genul , la primul post deja l-am informat eu despre Ad Board iar la al doilea ar fi avut nevoie de detalii exacte cum sa faca acest lucru :)... deci daca totusi contribui si doresti sa ajuti vino si cu detalii specifice cum sa parcurca pasii respectivul user care cere ajutor.
Multumesc de intelegere!

gogu, executa acesti 2 pasi din imaginea urmatoare


dupa care Activezi modului.
Facand acest lucru Chat-ul ar trebui sa se afiseze fara probleme.
Atașamente: 9662187.png (19.5 Kb)
gogu
Postări: 10
Reputație: -8
Mesaj # 12 | 2:15 PM
Va multumesc tuturor pentru ajutor. Se poate inchide topicul.
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 13 | 2:23 PM
gogu npc.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Mini-chat » Intrebare despre chat (Cum imi pu c hat pe site)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: