• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Formularele de e-mail » design ajax - formular (mesaj alerta-succes-eroare)
design ajax - formular
kpk1l
Postări: 197
Reputație: 13
Mesaj # 1 | 1:26 PM
din cate am vazut pe forum pe aci daca schimbi designul la fereastra ajax se schimba si la cea de logare, si la cea de trimitere cu succes a mesajului intr-un formular, si cel de eroare...etc

intrebarea mea e: pot face ca sa am un design pt fiecare mesaj la un formular de contact?
Atașamente: 0494685.jpg (9.3 Kb)

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 6:03 PM
nu am incercat, dar sar putea daca indici inca un stil la fiecare in parte. ex:

ai stilurile
Cod
.xw-plain .xt{position:relative;overflow:hidden;width:15px;height:15px;float:right;cursor:pointer;background:transparent url(/images/css/bu.png) no-repeat;margin-right:1px;margin-top:5px !important;}
.xw-plain div.xt-close{background-position:0 0;}
.xw-plain div.xt-close-over{background-position:-15px 0;}
.xw-plain div.xt-mini{background-position:0 -15px;}
.xw-plain div.xt-mini-over{background-position:-15px -15px;}
.
.
.

tu la fiecare pui un #ajaxalert , ca rezultat primesti
Cod
#ajaxalert  .xw-plain .xt{position:relative;overflow:hidden;width:15px;height:15px;float:right;cursor:pointer;background:transparent url(/images/css/bu.png) no-repeat;margin-right:1px;margin-top:5px !important;}
#ajaxalert .xw-plain div.xt-close{background-position:0 0;}
#ajaxalert .xw-plain div.xt-close-over{background-position:-15px 0;}
#ajaxalert .xw-plain div.xt-mini{background-position:0 -15px;}
#ajaxalert .xw-plain div.xt-mini-over{background-position:-15px -15px;}
#ajaxalert .
#ajaxalert .
#ajaxalert .

pentru error deja pui #ajaxerror.

Apoi trebu sa stii bine js si sa faci un script prin care sa indici ca uite acestor ferestre ajax sa i se atribuie acest #ID si ca rezultat scriptu va afisa:
Cod
<div id="ajaxalert">codul feresrtei ajax pentru alerta</div>


Ca sa poti face asta, trebu sa cunosti bine JS si eu doar presupun ca asa ar fi o solutie, altfel nu stiu cum ai reusi.

kpk1l
Postări: 197
Reputație: 13
Mesaj # 3 | 2:05 PM
Ms Muşatinu. Am inteles ce vrei tu sa zici. Poate rezolv eu cumva.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Formularele de e-mail » design ajax - formular (mesaj alerta-succes-eroare)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: