• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Formularele de e-mail » Care sunt valorile fiecarui inputbox
Care sunt valorile fiecarui inputbox
stefybosu
Postări: 26
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 6:40 PM
dupa cum spune si titlul as vrea sa stiu care sunt numele fiecarui inputbox al sistemului de ex:
<input type="text" name="f1" size="30" style="width:95%;" maxlength="70">
adica ce inseamna f1, f2, f3... etc
mai multe detalii: atunci cand un camp necesar nu este completat apare alerta: "Campul/spatiul "x" nu a fost completat" care este tagul care trebuie schimbat pentru a se schimba si acel "X"?

Multumesc anticipat!

be the best! Fuck the rest ;)

Portalul Orasului Braila

ofer asistenta in domeniul designului web: html, css, javascript doar dati pm sau add: stef_br01@yahoo.com
Material modificat de stefybosu - Vineri, 14/09/2012, 6:41 PM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 8:02 PM
stefybosu, tu pe bune vrei sa-ti enumar toate celulele date?

zii ce modul si da codul care l-ai schimbat.

stefybosu
Postări: 26
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 9:52 PM
ar fi bine daca le stii... :))
glumesc, doar spune-mi cum as putea sa schimb textul de acolo din "spatiul "x" nu a fost completat" care e valoarea lui "X" in tagul inputboxului

be the best! Fuck the rest ;)

Portalul Orasului Braila

ofer asistenta in domeniul designului web: html, css, javascript doar dati pm sau add: stef_br01@yahoo.com
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 10:51 AM
stefybosu, in ucoz sunt ~30 module.. despre care e vorba si dati codul.
TotEu
Postări: 150
Reputație: 8
Mesaj # 5 | 1:21 AM
stefybosu, name="f1" este numele acelui input (f1 putea fi înlocuit cu orice nume care să descrie acel câmp dar așa au ales cei care au creat sistemul) ceea ce vrei tu să faci se numește override (suprascriere). Dacă vrei să faci singur trebuie să știi javascript.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Formularele de e-mail » Care sunt valorile fiecarui inputbox
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: