• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Reclama in articole
Reclama in articole
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 1 | 2:32 PM
Se poate adauga "automat" pe la jumatatea articolului un banner de tip html in modulele ucoz?

Adica am un cod html cu ceva reclame random pe care as vrea sa apara undeva la jumatatea fiecarui articol fara al baga eu de fiecare data cand adaug un articol ci sa apara acolo automat!?! smile

Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 2 | 3:06 PM
CreareWebsite, bună întrebare. Un cod JavaScript ar putea sa afişeze reclama dupa al treilea paragraf, de exemplu.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 3 | 2:54 PM
bigblog, chiar nu ma pricep la crearea de JavaScript ....ma poti ajuta cumva?

Adăugat (02/08/2015, 2:54 PM)
---------------------------------------------
Ma poate ajuta cineva?


Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 3:16 PM
CreareWebsite, încerc să rezolv cât mai multe lucruri înainte să îmi iau zborul, dezvoltarea scriptului tău e pe listă, va sosi cât mai curând posibil biggrin
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 5 | 3:31 PM
bigblog, multumesc frumos!
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 6 | 7:04 PM
CreareWebsite, în cazul tău e mai complicat pentru că tu foloseşti coduri <br>, nu <p>. În această formă, nici nu cred că e posibilă dezvoltarea unui script care să funcţioneze corespunzător. Am încercat să dezvolt un astfel de script, dar repet - nu e 100% că peste tot va funcţiona cum trebuie:

Cod
$(document).ready(function(){$(".entry-content br:nth-child(8)").after("CODUL RECLAMEI <br /><br />");});


Pe acest cod îl pui în "Pagina cu textul integral al intrării şi comentariile sale", după înainte de </body>.

De modificat:
- CODUL RECLAMEI: vezi să nu ştergi cele 2 coduri de după.
- 8 cu (numărul paragrafului după care să fie afişată reclama)x2. În forma actuală, reclama va fi afişată după paragraful 4.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 7 | 8:49 AM
Citat bigblog ()
$(document).ready(function(){$(".entry-content br:nth-child(8)").after("CODUL RECLAMEI <br /><br />");});


merge doar inainte de <body> dar imi apare in partea superioara a site-ului si-mi strica tot meniul... sad

Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 8 | 12:29 PM
CreareWebsite, scuze, am scris gresit codul. Codul corect este acesta:

Cod
<script type="text/javascript">$(document).ready(function(){$(".entry-content br:nth-child(8)").after("CODUL RECLAMEI<br /><br />");});</script>


Înainte de </body>, şi ar trebui să funcţioneze corespunzător.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 9 | 1:34 PM
bigblog, nu vrea sad

Adăugat (04/08/2015, 1:34 PM)
---------------------------------------------
Reclamele sunt de tip ...


Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 10 | 1:51 PM
CreareWebsite, mda, nu poţi scrie un script într-un script, dar am întrebat pe cineva. Din păcate, în următoarele zile nu voi fi disponibil, dar săptămâna viitoare pot reveni cu un răspuns.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 11 | 2:13 PM
Citat bigblog ()
CreareWebsite, mda, nu poţi scrie un script într-un script, dar am întrebat pe cineva. Din păcate, în următoarele zile nu voi fi disponibil, dar săptămâna viitoare pot reveni cu un răspuns.


Nici o problema, astept!

Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 12 | 2:37 PM
CreareWebsite, încearcă aşa:

Cod
<script type="text/javascript">$(document).ready(function(){$(".entry-content br:nth-child(8)").after('<' + 'script' + ' src="//event.2parale.ro/txtlinks/embed_random?aff_code=43535d241&buster=1438684251" type="text/javascript"'+'>'+'<'+'/'+'script'+'><br /><br />');});</script>
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 13 | 7:03 PM
bigblog, tot nu vrea sad
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 14 | 2:13 AM
CreareWebsite, te rog, inserează codul dat de mine, şi notifică-mă când pot să verific.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 15 | 11:25 AM
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Reclama in articole
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: