• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Stiri site (Nu pot obtine codul)
Stiri site
band2836
Postări: 21
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 9:01 AM
Doresc sa introduc in Stirile site-ului. Duopa ce accesez Stirile siteului si merg la OBTINETI CODUL imi apare mesajul
Pentru a afişa cele mai recente ştiri de pe pagina principală mergeţi la secţiunea "Administrarea paginilor", daţi click pe "Editare informaţii" pe pagina principală şi încă un click pe link-ul "Introduceţi codul pentru afişarea de ştiri" în formularul de editare.
Care este mai exact sectiunea ADMINISTRAREA PAGINILOR si EDITARE INFORMATII ca nu dau de ele
Multumesc
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 2:44 PM
band2836, link si screen la pagina cu pricina.
band2836
Postări: 21
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 7:07 AM
Mai draga Musatinu, ma omori cu screenul asta E vorba de acelasi site ghibis.ucoz.ro
Am spus destul de clar, cred eu, ca nu pot obtine codul pentru pentru stirile site-ului. Si am explicat ce si cum. Mai mult nu stiu ce sa zic
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 9:41 AM
band2836, acesta este codul:
Cod
<?if($ADD_ENTRY_LINK$)?><div align="$right" style="padding-bottom:3px;">[ <a href="$ADD_ENTRY_LINK$">Adaugă o intrare nouă</a> ]</div><?endif?>$LAST_NEWS$
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 5 | 10:36 AM
band2836, tu crezi ca eu va tin minte pe fiecare?
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 2:03 PM
Citat bigblog ()
<?if($ADD_ENTRY_LINK$)?><div align="$right" style="padding-bottom:3px;">[ <a href="$ADD_ENTRY_LINK$">Adaugă o intrare nouă</a> ]</div><?endif?>$LAST_NEWS$

Si unde sa bag codul asta ca nu stiu

Adăugat (29/07/2014, 1:03 PM)
---------------------------------------------
Adica unde sunt ADMINISTRARE PAGINI - EDITARE INFORMATII ca nu dau de ele

Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 7 | 5:36 PM
band, ţi-am făcut un vidoclip, să înţelegi mai bine. Mai clar de atât nu se poate:

band2836
Postări: 21
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 6:16 PM
Merci mult. Dar te mai dranjez cu 3 intrebari.
1. vreu sa largesc putin containerele din primul recipient.
2. in containerul sondaj doresc sa modific rubricatia. Sa imi ramana FOARTE BUN, BUN, SATISFACATOR, RAU
3. sa modific culoare scrisului in cele 2 recipiente.
Multumnesc mult
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 9 | 7:19 PM
band2836, întrebările nu au legătură directă cu tema de discuţie creată. Te rog, caută pe forum în forumul Configurarea design-ului şi tema de discuţie cu privire la modulul Sondaje.

'Topic închis.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Stiri site (Nu pot obtine codul)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: