• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Stirile site-ului
Stirile site-ului
Robert2274
Postări: 47
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 3:15 PM
Cum pot face sa scriu un link si cand dai click pe acel link sa intre direct pe site-ul cu linkul respectiv .... sa nu mai trebuiasca ca vizitatorii site-ului sa mai copie linkul ci sa intre direct ...
Elementar.ucoz.ro - Cutia cu filme si seriale dublate si subtritrate in limba romana!
Material modificat de Roberto - Miercuri, 30/04/2014, 5:24 PM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 2 | 8:56 PM
Folosesti codul:
Cod
<a href="link" target="_blank">Titlu</a>

si se va deschide intr-o fereastra noua.

Good things come to those who wait!
Roberto
Postări: 47
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 4:49 PM
Multumesc ! biggrin
Elementar.ucoz.ro - Cutia cu filme si seriale dublate si subtritrate in limba romana!
Material modificat de Roberto - Joi, 01/05/2014, 4:52 PM
zilnic
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 9:14 PM
Am o problema cu stirile site-ului.. www.zilnic.info . PE PAGINA PRINCIPALA, (STIRILE SITE-ULUI) postez un nou material,si apare suprapus cu cel ce l-am pus inainte.. Faza este ca in setari am sa imi apara cate 10 stiri pe pagina si cateodata apar 7- 8 -9.... Problema cu stirile suprapuse , nu reusesc sa-i dau de cap.. AS VREA SA REVIN LA SETARILE ORIGINALE ALE PAGINII DE STIRI..PTR CA ERA OK..(ale paginii principale)
1. SE POATE RESETA MODULUL PAGINII DE STIRI?
2. DACA SE POATE, SE STERG SI POSTARILE?(CEEA CE NU AS VREA).. DACA DA... CUM FAC///?
3. OARE POATE SA FIE PROBLEMA CA EU IN POSTARE INTRODUC CODUL DE LA GOOGLE ADSENSE?

ASTEPT UN RASPUNS MERCY
Material modificat de zilnic - Joi, 02/04/2015, 9:16 PM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 5 | 5:41 PM
zilnic, scriptul e sursa problemei, deci a reveni la setările inițiale ale modulului nu ajută cu nimic. Pentru resetare, singura variantă este ștergerea și reinstalarea modulului, ceea ce implică și ștergerea tuturor articolelor.

Încearcă să te mai joci cu numărul de caractere pentru versiunea scurtă și verifică și știrile din urmă - este posibil să ai nevoie de o limită mai mare decât pentru cele din primele pagini.

Ai putea să mai testezi o variantă și anume să adaugi $CUT$ la fiecare articol, înainte de script - ce este după $CUT$ nu va mai intra în versiunea scurtă. Însă nu garantez rezultatul.

Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Stirile site-ului
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: