• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Salutare (se poate pune buton de distribuire pe facebook?)
Salutare
eLio
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 10:14 PM
salutare, sunt nou, si vreau sa stiu daca pot pune buton de "share pe facebook" , la stirile postate de mine.
am vazut ca sunt doar comentarii si rating.. am incercat
site-u meu

<fb:share-button href="http://developers.facebook.com/docs/plugins/" type="button_count"></fb:share-button>
si multe alte coduri.. dar nu a mers, va rog daca ma puteti ajuta. MULTUMESC . Pace
Material modificat de eLio - Miercuri, 18/12/2013, 10:24 PM
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 2 | 10:18 PM
eLio, momentan domeniul ucoz.ro (cat si subdomeniile ex: site.ucoz.ro) sunt blocate de catre facebook.
Speram in scurt timp sa se remedieze si sa putem distribui materialele pe aceasta retea de socializare.
eLio
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 10:21 PM
multumesc frumos, daca se v-a putea, te rog sa ma anunti.
si app , frumoasa comunitate, respect munca voastra biggrin
Material modificat de eLio - Miercuri, 18/12/2013, 10:27 PM
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 4 | 8:25 PM
Citat Danny ()
Speram in scurt timp sa se remedieze


Lucreaza cineva la asta?

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 5 | 2:04 PM
CreareWebsite, da, așa am fost informați de către cei de la Facebook. Acum, ceea ce putem face e să așteptăm și să sperăm să se remedieze în cel mai scurt timp. O soluție rapidă ar fi să faci pasul spre domeniul propriu pentru că, aici, remediul este direct la utilizator.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
marius1577
Postări: 98
Reputație: 1
Mesaj # 6 | 9:59 AM
Eu am domeniul propriu insa continui sa am probleme in facebook.Se poate verifica acest lucru pe site-ul meu cinemax-online.com/ atunci cand se incearca distribuirea unui film pe facebook.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 7 | 10:44 PM
marius1577, cel mai probabil, Facebook a început să lucreze la anumite filtre care se activează la momentul detectării de conținut cu potențial de piratare pe website, chiar dacă acesta doar distribuie link-uri iar fișierele sunt găzduite pe alte servere.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 8 | 5:19 PM
eLio, cand se va rezolva problema asta care tine de o luna si jumatate cred ..poti intra aici http://fierbinte.ucoz.ro/forum/14-26-1 sa-ti alegi ce metoda de share iti convine.
Admin33
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 1:53 AM
Am gasit un site care va scurteaza link-ul, si prin care puteti sa distribuiti site-urile facute in ucoz pe facebook fara ca acestea sa fie detectat ca sSipam. te-ul este http://ptm.ro/ si merge fara probleme. O alta metoda ar fi sa faca cei care au facut site-ul ucoz sa faca si un site URL Shortener special pentru site-urile facute in ucoz, dar care sa nu fie detectat ca spam de facebook. Imi cer scuze daca exista greseli gramaticale in textul pe care l-am scris. Multumesc!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 10 | 6:06 PM
Admin33, bravo. Multumesc smile
admin6810
Postări: 19
Reputație: -1
Mesaj # 11 | 2:34 PM
Citat Admin33 ()
Am gasit un site care va scurteaza link-ul, si prin care puteti sa distribuiti site-urile facute in ucoz pe facebook fara ca acestea sa fie detectat ca sSipam. te-ul este http://ptm.ro/ si merge fara probleme. O alta metoda ar fi sa faca cei care au facut site-ul ucoz sa faca si un site URL Shortener special pentru site-urile facute in ucoz, dar care sa nu fie detectat ca spam de facebook. Imi cer scuze daca exista greseli gramaticale in textul pe care l-am scris. Multumesc!


Nu mai functioneaza nici aceasta metoda...au blocat si site-ul respectiv..
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 12 | 7:17 PM
admin6810, eu vad ca merge wacko
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 13 | 8:50 PM
CreareWebsite, admin6810, marius1577, eLio, Danny, good news:

A fost remediată situația, vă rog să verificați și să confirmați. Acum, distribuirea link-urilor aparținând site-urilor de tip nume.ucoz.ro este posibilă pe Facebook. En fin!

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Salutare (se poate pune buton de distribuire pe facebook?)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: