• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Ce trebuie sa fac sa nu mi se mai arhiveze automat stirile (Descrierea temei de discuție)
Ce trebuie sa fac sa nu mi se mai arhiveze automat stirile
expertcontabil
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 9:50 PM
La orice modificare pe care o fac in pagina principala mi se duc informatiile din aceasta pagina in arhiva, iar pagina principala ramane goala. Exista vreo varianta sa nu se mai transfere in arhiva sau pot sa le readuc in pagina principala?
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 5:18 PM
expertcontabil, dacă te referi la modulul Știrile site-ului (Site News), atunci trebuie să:
1. Te autentifici pe website ca administrator și sa apeși butonul de Editare din partea inferioară a paginii principale.
2. Sa verifici dacă este prezenta variabila $LAST_NEWS$ - ea este responsabilă cu introducerea știrilor pe pagina principală.

Dă-ne te rugăm de știre dacă a funcționat iar, dacă nu, eroarea apărută.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
expertcontabil
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 1:16 AM
Raver, multumesc pentru raspuns!
Se pare ca s-a oferit cineva sa ma ajute direct pe site, (un nou utilizator "ad") si a facut ceva modificari, sper sa nu mai am probleme...
In ceea ce priveste ce mi-ai recomandat, ori nu am inteles eu ce trebuie sa fac ori nu exista butonul de editare din pagina principala... Daca nu am inteles eu, tin sa mentionez ca este primul site la care lucrez si nu am cunostinte de HTML.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 4 | 2:47 PM
expertcontabil, cu cea mai mare plăcere. Mare atenție cu Nivelul de permisiune stabilit pentru utilizatorii website-ului, precum și la furnizarea datelor de acces pentru aceștia (utilizator/parolă).
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
misiuneavesteabuna
Postări: 7
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 4:39 PM
"Sa verifici dacă este prezenta variabila $LAST_NEWS$ - ea este responsabilă cu introducerea știrilor pe pagina principală".
Multumesc pentru raspuns,am rezolvat o problema.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Ce trebuie sa fac sa nu mi se mai arhiveze automat stirile (Descrierea temei de discuție)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: