• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Eroare afișare blog
Eroare afișare blog
b3min3
Postări: 25
Reputație: 1
Mesaj # 1 | 4:29 PM
Câteodată am o problemă de afișare în modul blog. Nu apare întotdeauna așa iar uneori rezolvam problema prin editarea articolului dar acum nu se rezolvă.

Apare un articol mai spre dreapta decât trebuie (doar unul) ducând la aranjarea haotică în josul paginii a recipientului din partea dreaptă. Poză pentru exemplificare:
Restul articolelor apar bine.

Dacă intru în arhiva articolelor de pe blog, recipientul din dreapta arată bine, unde trebuie să fie. A se vedea poza:


Nu știu cum aș putea rezolva această problemă. Dacă vizualizez articolul „cu probleme”, recipientul din dreapta e pus cum trebuie, ceea ce e chiar ciudat.

Orice sfat e bine venit!
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 2 | 9:39 PM
b3min3, asa la prima vedere cred ca e vorba despre un tag div center neinchis.
Pentru mai multe detalii trebuie sa ne furnizezi adresa axacta a site-ului pentru analiza.
b3min3
Postări: 25
Reputație: 1
Mesaj # 3 | 10:04 PM
Da, sigur. Adresa este aceasta. Sincer, nu știu. Nu am lăsat vreun div din acela neînchis, sau cel puțin nu-mi dau eu seama să fie.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 7:54 PM
b3min3, cand copii un articol de pe un site si-l inserezi direct la tine pe site, tu copi si tegurile din acest articol. Iti recomand dupa ce copii articolul, sa-l inserezi intr-un fisier .txt si de acolo il copiati si-l inserati in editoru de articole de pe site.
b3min3
Postări: 25
Reputație: 1
Mesaj # 5 | 8:42 PM
Muşatinu, Nu copiez de pe nici un alt site. Scriu direct acolo dar câteodată mai editez și probabil din această cauză s-a întâmplat eroarea. Am făcut chestia cu „copiatul textului într-un fișier .txt”, l-am șters pe cel original și am pus textul din fișierul .txt. Se pare că așa și-a revenit. Mulțumesc mult pentru ajutor.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Eroare afișare blog
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: