• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Buton ANTERIOR, URMĂTOR către știrile/postările vecine (Cum să pun la baza articolului 2 linkuri către 2 articole)
Buton ANTERIOR, URMĂTOR către știrile/postările vecine
caullen
Postări: 37
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 1:46 AM
Nu știu dacă m-am făcut înteles sau nu, dar ceea ce vreau să spun se referă la acea porțiune deobicei întâlnită la bloguri la vizualizarea unui articol, unde se găsește câte-un link către postarea anterioară și-un alt link către postarea următoare.
Știe careva, are vreo idee cum se poate face așa ceva?
Am încercat ceva cu Informatorii, dar nu reușeam decât cu primele, ultimele articole.

Mulțumesc anticipat pentru ajutor!
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 2 | 3:43 AM
caullen, eu am mai explicat cuiva o alternativa la ceea ce vrei tu. Pui cate un articol pe pagina si numerotarea paginilor va inlocui posturile. Adica a 3-a pagina va fi al 3-lea post si tot asa. Altceva nu stiu ce sa iti spun, daca imi va veni vreo idee voi reveni.
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 3 | 5:11 AM
ACESTE TAGURI LE PUI UNDE VREI SATI APARA LINKURILE CU URMATORUL EPISOD ETC LA CETI TREBUIE

$NEXT_ENTRY_URL$ - link-ul către următoarea intrare

$PREVIOUS_ENTRY_URL$ - - link-ul către intrarea anterioară

SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 4 | 5:14 PM
yonutz, nu stiam ca exista asa ceva smile .Cel putin inainte nu erau.
caullen
Postări: 37
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 6:43 PM
Nu merg ori nu știu eu să le folosesc. Pe mine mă intereseaza la Știri, Blog, Articole... nu la Download Fișiere.

Am cautat pe net și mai multor nu le-a mers. Oricum, mulțumesc frumos tuturor pentru implicare. mai așteptăm, poate ne ajută cineva. Am găsit ceva la niște băieți care sunt tot pe ucoz: http://ilovemd.ucoz.com/stuff/multiuser/gangs_of_crime/8-1-0-1021

Probabil si ei au folosit ideea lui yonutz. Oricum le-am trimis si lor un PM și poate ne ajută ei.
daniel
Postări: 359
Reputație: 23
Mesaj # 6 | 7:07 PM
caullen, codul care ti l-a dat yonutz, functioneaza decat in modulul stuff(jocuri online),pentru celalalte din cate stiu eu nu exista asa ceva
ai putea sa pui tu manual linkuri biggrin

caullen
Postări: 37
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 7:26 PM
daniel nu fă glume proaste spunându-mi mie să pun manual link-urile. și da. Îți dau dreptate. Așa credeam și eu că acele secvențe de cod nu-s pentru Blog/Știri ci ptr Jocuri.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 8 | 0:10 AM
caullen, la moment nu sunt solutii la problema ta, este un script insa acesta e cu buguri
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Buton ANTERIOR, URMĂTOR către știrile/postările vecine (Cum să pun la baza articolului 2 linkuri către 2 articole)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: