• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Cum opresc copierea?
Cum opresc copierea?
Paul1427
Postări: 21
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 1:21 PM
Lucrez cateva ore bune la un film, iar un nenorocit vine si cu un simplu copy/paste imi fura serialul/filmul la care am muncit destul de mult. I-am pus logo/text pe video, dar nimic..tipul inca continua si culmea el sta mai bine in serp decat mine..deci tot el are mai multe vizualizari decat am eu si mai multe vizite.
Am incercat Vimeo cu optiunea de cont premium, iar acolo pot alege pe ce site sa fie hostat clipul..totusi degeaba...exista programe care iti descarca video-ul la care te uiti in momentul de fata(ant video mai exact--un plugin firefox).
Exista vreo posibilitate sa elimin rularea pluginurilor de acest fel? Sau aveti vreo solutie mai buna la aceasta problema?

Cum pot oprii rularea pluginurilor de downlaod video ale browserelor ?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 4:28 PM
Paul1427, nu poti CTRL+U si ai pierdut totul.
Paul1427
Postări: 21
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 5:43 PM
nu e vorba de ctr+U , deoarece folosesc un player la video care pus pe alte siteuri nu functioneaza..doar ca-mi downloadeaza episodul folosind acele pluginuri idioate de la browsere. Daca opresc rularea pluginurilor, s-a rezolvat problema !
Cum le pot oprii ?
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 4 | 6:30 PM
Paul1427, Si creativemonkeyz(creatorii seriei robotzi) se confrunta cu aceeasi problema,tot vimeo cont premium si in zadar... cel putin ei sunt marca inregistrata,folosesc programe licentiate de adobe romania si sunt protejati de drepturile de auto...in concluzie cu o simpla plangere pot elimina materialul lor de pe orice website,pe cand tu lipesti un logo pe ceva ce nu e al tau si clar asta nu iti confera nici un gram de protectie.Eu iti inteleg nemultumirea dar te asigur din pacate ca nu poti face nimic in privinta lui.
Ozil
Postări: 23
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 7:56 PM
Si mie mi se fura multe episoade sad
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 6 | 11:15 PM
defapt in sursa in player vede adresa de unde vine fisierul avi sau 3gp sau mp4 ce ai tu in playerele interne

si il downloadeaza biggrin

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Ştirile site-ului şi Blog » Cum opresc copierea?
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: