• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Directorul de site-uri/fişiere/articole și Panoul de anunţuri » O mică-mare problemă
O mică-mare problemă
Cezar
Postări: 47
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 7:47 PM
De ce nu pot schimba denumirea paginilor? De fapt în control panel le schimb, dar pe site rămân aceleaşi denumiri.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 7:52 PM
Cezar, care pagini?
Cezar
Postări: 47
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 12:01 PM
Am verificat, dar tot nu pot schimba. La unele pagini le-am schimbat titlul, de ex la "pagina principala" i-am pus "Acasa" dar la altele nu pot. De ce?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 12:37 PM
Cezar, care pagini??? paginele de la modul? paginile dinamice sau cele din filemanager?
Cezar
Postări: 47
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 1:35 PM
De exemplu vreau să-i schimb numele Catalog de articole sau la Catalog de fisiere
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 2:47 PM
Cezar, Deci pentru a schimba titlurile la module intri in setarile modulul si chiar la prima sectiune vezi Numele modulului
Pentru paginile dinamice (/index/0-2 ....) cand creezi pagina iti permite sa o pui tot in prima sectiune, sau cand o editezi apesi si in prima sectiune o redenumesti.

Pentru paginile din File manager, dai la editare pagina si dupa <head> adaugi
Code
<title>Titlu</title>
, asta daca nu este, daca este inlocuiesti titlu.

Cezar
Postări: 47
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 2:54 PM
Aşa am făcut dar îmi apare schimbată numai în Control Panel. Pe site apare la fel
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 8 | 2:58 PM
Cezar, link site.. eu numai ce am facut si a mers... pentru control panel se modifica traducerea frazelor....
Cezar
Postări: 47
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 11:40 AM
Am rezolvat. Am intrat cu Constructor
Mulțumesc
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Directorul de site-uri/fişiere/articole și Panoul de anunţuri » O mică-mare problemă
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: