• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Directorul de site-uri/fişiere/articole și Panoul de anunţuri » Filtre si data de expirare
Filtre si data de expirare
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 1 | 8:43 PM
Salut uCoz, dupa mult timp de gandire am decis sa continuu cu un site aici, pentru ca momentan nu imi permit cu 3 cate am in proiect vreau prima data sa dezvolt primul site.

Modulul pe care il folosesc: Panoul de anunturi

M-am lovit de o problema, folosesc acest modul pentru ca are acea data de expirare de care eu am mare nevoie, noi ne ocupam cu pariuri sporive si pronosticuri si nu avem nevoie de toate intrarile, ele se pot sterge automat dupa o luna. Problema este alta, utilizatori site-ului pot si ei sa propuna un pronostic, insa la adaugare am acolo un filtru si functia "activ pana la: data x", aceste optiuni eu nu vreau ca ei sa le poata edita, vreau ca optiunile sa poata fi editate doar de catre administratori, sa se poata seta ca fiecare intrare sa fie valabila timp de o luna dupa adaugare si sa nu se mai poata modifica decat de catre administratori, la fel si filtrul acela, este foarte important ca utilizatori sa nu il poata edita, acel filtru se editeaza doar dupa jucarea meciului si multi utilizatori il editeaza inainte.

Intrebarea mea este, as putea face ca aceste optiuni sa poata fi editate doar de catre administratori ?

Material modificat de Remus - Sâmbătă, 16/05/2015, 8:45 PM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 2 | 10:34 PM
Utilizând opțiunile standard din cadrul sistemului nu este posibil - acest lucru se poate realiza doar prin intermediul scripturilor.
Good things come to those who wait!
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 3 | 9:16 AM
Multumesc, in mare parte am inteles dar ma tot gandesc cum as putea sa fac, o sa incerc o metoda imediat prin javascript. O alta problema pe care o am si o postez tot aici ca sa nu mai fac un topic nou, este o problema la informer.

Avand in vedere ca meciurile sunt valabile doar o zi, pana la terminarea evenimentului, as dori sa fac un informer cu TOP cele mai votate meciuri iar acolo sa se clasifice in functie de voturile primite, dar acel informer sa afiseze intrarile doar din data curenta, am inteles ca acest lucru nu este posibil din optiunile standard dar m-am gandit eu la o alta metoda, de exemplu la informer exista optiunea "Lista identificatorilor de intrare:" si m-am gandit sa actualizez zilnic asta. Adica zilnic sa actualizez cu primul ID de la prima postare din ziua curenta pana la ultimul ID, si sa fac asta in fiecare zi. Problema este alta, mi-ar fi greu sa scriu id: 5,6,7,8,9,10 etc. si as vrea sa stiu daca exista un mod prin care as putea trece sa arate postarile de la ID 5 pana la ID 50 de exemplu, gen 5-50 ori 5,...,50

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 4 | 11:37 AM
Remus, din păcate momentan nu există o variantă pentru a adăuga direct intervale. sad
Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Directorul de site-uri/fişiere/articole și Panoul de anunţuri » Filtre si data de expirare
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: