• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Directorul de site-uri/fişiere/articole și Panoul de anunţuri » informer pentru 3 module (site anime)
informer pentru 3 module
admin9894
Postări: 125
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 1:50 AM
salut! folosesc modulele: Catalog de articole, Catalog de fisiere si Blog pentru a pune anime pe site.
in catalogul de articole pun filme si ova, in catalog de fisiere pun anime si in blog pun manga.
dupa cum am spus am nevoie de un informer(pe care il voi pune intr-un block) pentru ultimele comentarii si vreau sa-mi arate si imaginea intrari sau articolului respectiv in informer...
la catalogul de fisiere folosesc campul "link-ul pentru sursa intrari" respectiv id-ul $SOURCE_URL$ pentru a pune imaginea, iar la blog si catalog de articole "scurta descriere" respectiv id-ul $MESSAGES$.
presupun ca tot ce trebuie facut e sa pun o conditie astfel incat daca intrarea e in blog sau catalog de fisiere sa puna imaginea cu $MESSAGES$ iar daca e din catalogul de fisiere sa o puna cu $SOURCE_URL$ .
stie cineva cum pot face asta... nu stiu cum sa folosesc if-ul in php.

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 10:11 AM
admin9894, imaginea intrarii la comentarii nu se poate, doar mesaju titlu si adresa url.
admin9894
Postări: 125
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 12:44 PM
aha ok. dar nu se poate nici cu intrari? adica ultimele intrari si sa-mi arate din toate modulele si asa cu imagine?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 1:10 PM
admin9894, Nici asa nu se poate.
admin9894
Postări: 125
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 1:38 PM
poti sa-mi explici putin? adica ce nu se poate?
am mai facut informeri cu imagini, cu ultimele intrari daca vrei sa spui ca imaginea nu se poate pune.
nu se poate pune conditia aia?

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 0:13 AM
admin9894, nu poti crea un informer pentru 3 module
admin9894
Postări: 125
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 3:06 AM
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Directorul de site-uri/fişiere/articole și Panoul de anunţuri » informer pentru 3 module (site anime)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: