• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Directorul de site-uri/fişiere/articole și Panoul de anunţuri » cum pun block doar in categorii la catalog de fisiere (site anime)
cum pun block doar in categorii la catalog de fisiere
admin9894
Postări: 125
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 6:21 PM
Salut! exista vreo cale ca eu sa pun la fiecare categorie din File Catalog cate o descriere, iar aceasta sa apara intr-un block in partea dreapta? apropo, dupa cum sugereaza numele, vreau ca block-ul sa apara doar in categorii...
pentru cei care nu au inteles:


adica eu din panoul de control pun cate o descriere la fiecare categorie, iar aceasta apare intr-un block doar in categorii...

Material modificat de admin9894 - Vineri, 05/04/2013, 6:23 PM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 8:38 PM
admin9894, nu se poate asa. Doar daca manual creezi blocurile si conditionezi
admin9894
Postări: 125
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 9:57 PM
nu se poate nici cu id-urile acele de la descriere sau $MESSAGES$ daca le pun in block?
e bine si asa, adica nu-i mare lucru sa creez un block, dar nu stiu cum sa-l fac astfel incat sa apara doar la o anumita categorie, adica sa-l conditionez...
imi poti da mai multe detalii?

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 10:34 PM
admin9894, da, cu ID-urile se poate, conditionezi.
admin9894
Postări: 125
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 1:22 AM
eu la asta ma refeream de la inceput, cu id. dar nu stiu sa conditionez... imi poti da un exemplu ca sa inteleg. nu prea stiu sa folosesc id-urile etc.

Adăugat (05/04/2013, 11:22 PM)
---------------------------------------------
scuze de deranj dar pana la urma am reusit sa fac asta... tot ce era de facut era sa fac o sectiune noua, sa selectez sa fie vazuta doar in Catalogul de fisiere si sa dau pe html, si sa pun $CAT_DESCR$


Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Directorul de site-uri/fişiere/articole și Panoul de anunţuri » cum pun block doar in categorii la catalog de fisiere (site anime)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: