• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Directorul de site-uri/fişiere/articole și Panoul de anunţuri » Am o mare problema (Am o mare problema)
Am o mare problema
Zgirboc
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 1:24 PM
Am creat un site in dream weaver l-am uploadat prin ftp. problema e ca am denumit prima pagina in dreamweaver index.html in siteul meu nu vrea sa ia pagina asta apare o pagina cu meniu. siteul e saneradem.ucoz.ro.
multumesc anticipat
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 2 | 4:16 PM
Zgirboc, iti sugerez sa urmaresti pas cu pas tutorialul lui Muşatinu -> Adaptarea unui template in uCoz ... cred ca gasesti cam orice raspunsuri ai nevoie acolo.
Zgirboc
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 11:22 AM
Multumesc Danny,dar tot nu am gasit raspunsul.
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 4 | 7:51 PM
Zgirboc, ce vrei exact sa nuti apara meniul sau pagina?
Zgirboc
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 1:29 PM
Yonutz nu imi apara pagina. In mod normal prima pagina din site se numeste index.html la fel am numito si eu doar ca nu o ia pe asta ca fiind principala. spune ca nu a gasit prima pagina. saneradem.ucoz.ro
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 6 | 3:18 PM
Zgirboc, trebuie sa pui ce contine index.html in control panel la site pages.
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 7 | 9:28 PM
Zgirboc, incearca sa o numesti ca Pagina principala
Zgirboc
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 11:53 AM
Nu merge nimic. cred ca cel mai bine e sa o creezi in ucoz ftp-ul lor nu prea functioneaza cum trebuie.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 9 | 4:19 PM
TotEu
Postări: 150
Reputație: 8
Mesaj # 10 | 8:35 PM
pune /idex.html
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 11 | 9:03 PM
Zgirboc, macar ai incercat sa faci ce ti-am zis eu ? Cred ca ai omis ce zic eu..cititi tot ce se scrie, pana acum era rezolvata problema ta. Intra in cotrol panel, la costumise design si la site pages pune ceea ce contine index.html ( il deschizi cu notepad si copiezi tot ce e acolo in site pages ). Astfel cand se va deschide site-ul se va deschide ca atunci cand ai intra pe index.html. Vezi ca trebuie sa mai adaugi si un $POWERED_BY$. Bafta, sper ca de data asta macar sa incerci ce ti-am zis eu...
Zgirboc
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 12 | 11:07 PM
Musatinu am uploadat fisierul deja
Tot eu stiam treaba asta dar eu vreau sa intre din prima de la url-ul simplu
Skipy ce e powered By?
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 13 | 11:11 PM
Zgirboc, $POWERED_BY$ iti afiseaza in footer ca Se utilizează tehnologia uCoz , in cazul in care nu ai un pachet premium ce iti ofera posibilitatea sa elimini acest cod.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 14 | 10:36 AM
Zgirboc, in paginile index. html nu se pot pune tegurile rezervate de aia si nici no sa mearga bine, cel mai bine e sa faci template-ul prin template builder http://u.to/162ZAQ
Zgirboc
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 15 | 11:56 PM
La asta m-am gandit si eu.
Multumesc tuturor.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Directorul de site-uri/fişiere/articole și Panoul de anunţuri » Am o mare problema (Am o mare problema)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: